İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği Logo

İletişim Bilgileri

Tel: +90 262 666 00 75 Faks: +90 262 666 00 95

Tatlıkuyu Mahallesi Körfez Cad. No: 17 Kat:1 Gebze/Kocaeli

Web Sitesine Git

İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği (İKDAY)

İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği 2007’de kurulmuştur. 2007 yılı öncesinde ise İnsan Kaynakları Platformu olarak faaliyetleri mevcuttur.

Üyeleri firmaların insan kaynakları yöneticileri, insan kaynakları personelleri, firma sahipleri, üniversite istihdam bölümleri öğretim görevlilerinden oluşmaktadır.

Derneğin amacı insan kaynakları alanında gelişim ve değişime dair her türlü bilgi ve belgenin üyeler arasında akışı ve paylaşımını sağlamaktır.

Dernek karşılıklı bilgi paylaşımı için üyelerine özel olarak her ay düzenli aktivite düzenlemektedir ve bu aktiviteler tamamen ücretsizdir. Derneğin bu aktiviteler ile amacı üyelerin bir biri ile kaynaşmasını sağlanmak ve fayda maliyet ilişkisi içerisinde derneğe olan üyeliği en üst noktada faydalandırmaktır.

Dernek aynı zamanda kendi içinde istihdam politikasına sahiptir. Üyelerin kendileri ve üyelerin referans ettiği adaylar dernek içerisinde üyeler arasında paylaşılmaktadır.

Geniş çaplı kamu ve özel istihdam çalışmaları ile dernek üyeleri ülke istihdam politikasına katkı sağlamaktadır.

İkday 2007 yılından bugüne kadar sayısız üyeleri için ücretsiz aktivite gerçekleştirdi. Sadece son 1 yıl içerisinde üyelerine özel olarak Prof.Dr Acar Baltaş ile “Geleceği Şekillendiren Yetkinlikler”, Sn. Polat Doğru “İşte ve Yaşamda Mutluluk”, Arabulucu Daire Başkanı Sn. Hakan Öztatar ile “ Arabuluculuk” gibi 10 yakın etkinlik bunlardan bazılarıdır.

Dernek Üyeleri

Dernek üyeleri tamamen dernek tüzüğüne göre seçilir. Üyelerin tamamında insan kaynakları çalışanı olma veya istihdam oluşturma yetkisi aranır.

Dernek üyelerimiz firmaları ile birlikte temsil edilir. Üyeler Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının yöneticileridir.

Dernek Yönetim Kurulu Görevi

Ayşenur Aydın Gümrükçü

Başkan

Ahmet Koşkan

Genel Sekreter

Hakan Alaşar

Mali Sekreter

Musa Tekler

YK Üyesi

Gamze Baş

YK Üyesi

Erol Ateş

YK Üyesi

Ömür Koç

YK Üyesi

Neslihan Emre İlhan

YK Üyesi

Nezihe Semerci

YK Üyesi

Müge Gündoğdu

YK Üyesi

Tunç Buyruk

YK Üyesi